Všetko, čo chcete vedieť o cukrovej depilácii

Ako prebieha depilácia

Pred depiláciou najprv vyčistíme pokožku špeciálnym prípravkom, ktorý ju odmastí a vydezinfikuje (tento krok sa vynecháva pri intímnej depilácii). Následne použijeme detský púder, na ktorý sa cukrová pasta lepšie nanáša. Cukrová pasta sa ohrieva na telovú teplotu, nie je horúca, takže nehrozí popálenie alebo podráždenie pokožky. Potom, ako sa jemne nanesie na pokožku a trochu „vmasíruje“, sa postupne strháva rukou. Cukrová pasta sa používa opakovane, ale nehrozí pritom narušenie pokožky, ako sa stáva pri použití horúceho vosku. Až keď je cukrová hmota už plná chĺpkov a stráca svoje vlastnosti, vymení sa za nový kúsok. Po depilácii sa pokožka umyje vlhčenými obrúskami alebo opláchne vodou. Na záver na kožu nanesieme čistý kokosový olej na upokojenie a dodatočnú hydratáciu pokožky.

Ako sa pripraviť
na depiláciu

Depilácia cukrovou pastou si nevyžaduje žiadnu špeciálnu prípravu, predsa len pre zvýšenie efektívnosti máme zopár odporúčaní. Dôležitá je predovšetkým dostatočná dĺžka ochlpenia – depilovať sa dajú už krátke chĺpky od 3 mm. Ak však idete na depiláciu prvýkrát a predtým ste sa zvykli holiť, odporúča sa dĺžka 5 mm, nakoľko je ochlpenie tvrdšie a hustejšie a niektoré chĺpky by pasta nemusela vytrhnúť. Naopak, ak máte chĺpky príliš dlhé (cca 8mm a viac), treba ich pred depiláciou skrátiť strojčekom alebo, ak strojček nemáte, ešte poslednýkrát ich môžete oholiť žiletkou a nechať dorásť. Pred depiláciou sa aspoň 24 hodín neodporúča krémovať si pokožku, aby nebola príliš mastná, čo by pri depilácii prekážalo. Naopak, odporúčame spraviť si 1-2 dni pred depiláciou peeling, ktorý zlúpe suchú a odumretú vrchnú časť pokožky. Vďaka tomu bude potom cukrová epilácia účinnejšia – vytrhnú sa aj kratšie chĺpky alebo aj také, ktoré boli predtým zarastené pod pokožkou.
 • Ideálna dĺžka chĺpkov 5-8 mm
 • 24 hodín sa nekrémovať
 • 1-2 dni dopredu píling
vaše otázky

Po depilácii

Po každej depilácii je pokožka citlivá a potrebuje minimálne 24 hodín oddych od náročnejších aktivít aj chémie. Neodporúča sa používať akékoľvek kozmetické prípravky na depilovanú časť pokožky a treba tiež zvoliť odev voľnejšieho strihu z prírodných materiálov.
24 hodín po depilácii vynechajte:
 • opaľovanie, kúpanie, solárko, fitko a iné športy
 • kozmetiku na depilovanú pokožku
 • umelú a čipkovanú bielizeň
 • silonky a polyesterové legíny

Môžem sa cukrovou pastou popáliť?

Cukrová pasta používaná pri depilácii nie je taká horúca ako vosk. Zohrieva sa približne na telovú teplotu a pastu si najskôr dáva do rúk kozmetička, čiže nemôže byť horúca, inak by sa sama popálila.

Ako často chodiť
na cukrovú depiláciu?

Väčšina zákazníkov navštevuje salón raz za mesiac, ale je to individuálne. Závisí aj od časti tela, napríklad podpazušie sa depiluje aj každé 3 týždne, keďže chĺpky dorastajú skôr. Rozdiel je tiež v type ochlpenia, niektorým zákazníčkam chĺpky dorastajú pomalšie, a tak im stačí chodiť na depiláciu raz za 6 týždňov.

Aký je rozdiel medzi cukrovou pastou a voskom?

Cukrová pasta sa používa podobne ako vosk (natiera sa na pokožku), ten je však nepoužiteľný bez depilačného pásiku. Cukrová pasta sa dá použiť bez akýchkoľvek pomôcok – vystačia vám šikovné ruky. Najväčším rozdielom cukrovej epilácie oproti voskovej je spôsob vytrhávania chĺpkov: trhajú sa v smere ich prirodzeného rastu, čo minimalizuje zarastanie.
vaše otázky

Certifikáty

 • DERMAEPIL

  sugar epil system
  Od roku 2014 je Salón Bellasa Nitra certifikovaným pracoviskom depilácie cukrovou pastou so zvládnutím techník a kvality v rámci Sugar Epil System Dermaepil

© 2020 Bellasa s.r.o. Všetky práva vyhradené.