depilácia vosk verzus cukrová
VOSK alebo CUKROVÁ?

Výhody cukrovej pasty oproti vosku

Svojím zložením sa cukrová pasta výrazne odlišuje od depilačných voskov, ktoré sa používajú na masovo rozšírený typ voskovej depilácie. Vosk sa pripravuje pomocou chemických prísad a na rozdiel od 100-percentne prírodnej cukrovej pasty pokožku zbytočne zaťažuje.

  • cukrová pasta na depiláciu
    ŠETRNÁ
  • Bellasa cukrová depilačná pasta
    BEZPEČNÁ
  • Bellasa cukrová depilačná pasta
    100% PRÍRODNÁ

Cukrová pasta sa používa podobne ako vosk (natiera sa na pokožku), ten je však prakticky nepoužiteľný bez depilačného pásiku. Cukrová pasta sa, naopak, dá použiť bez akýchkoľvek ďalších pomôcok – vystačia vám šikovné ruky.

Najväčším rozdielom cukrovej epilácie oproti voskovej je spôsob vytrhávania chĺpkov: trhajú sa v smere ich prirodzeného rastu, vďaka čomu sa minimalizuje zarastanie chĺpkov, ktoré je inak typické pre voskovú depiláciu.

Ďalšou výhodou je teplota samotnej depilačnej pasty. Cukrová pasta totiž ohrieva na telovú teplotu a preto nehrozí riziko popálenia, ako pri vosku. Vďaka šetrnosti tohto prípravku môžete depilovať jedno miesto aj viackrát, pretože cukrová pasta strháva iba odumreté kožné bunky. To je pri vosku nemysliteľné – pri opakovanom depilovaní by ste mohli s chĺpkami poškodiť aj vrchnú časť pokožky.

Cukrová pasta sa na rozdiel od vosku ľahko odstráni z pokožky aj z oblečenia, keďže je rozpustná vo vode. Pokožka sa jednoducho umyje vodou alebo vlhčenými obrúskami a vy sa už ďalej nelepíte. 🙂

Depilácia cukrovou pastou je tiež menej bolestivá, nakoľko sa pasta nelepí na pokožku tak, ako vosk. Okrem toho sa pri cukrovej depilácií depiluje najčastejšie rukou alebo sa nanáša pomocou špachtličky, čo umožňuje kozmetičke regulovať bolestivosť. Chĺpky sa vytrhávajú v smere ich prirodzeného rastu a po menších častiach, čím sa bolestivosť výrazne znižuje.

Objednajte sa

Bellasa – prvá cukrová depilácia v Nitre
Pre dámy aj pre pánov

© 2020 Bellasa s.r.o. Všetky práva vyhradené.